• אלון פורת - סטודיו לצילום
  • 054-4606091

בוק דוגמנות הוא כרטיס הביקור שלכם לעולם הדוגמנות, האופנה והזוהר...

בוק דוגמנות

בוק דוגמנות הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם הדוגמנות, האופנה והזוהר

אם אתם חושבים שיש לכם פוטנציאל, פנים יפות, גוף חטוב... אם אומרים לכם שאתם נראים מדהים ולמה אתם לא דוגמנים? אם אתם חולמים להיות דוגמנים מקצועיים, להופיע בקטלוגים בתצוגות אופנה ובפרסומות אז בוק מקצועי הוא הדרך לדעת אם באמת יש פוטנציאל כזה.

האמת שאתם לא צריכים להיות מושלמים מבחינה חיצונית. רוב הדוגמניות הגדולות אינן מושלמות, אבל לדוגמנות נדרש משהו נוסף, איכות שעוברת בצילום, פנים שהמצלמה אוהבת אותם, סוג של כריזמה שגורמת לאנשים לאהוב את התמונה שהם רואים.

בעולם הדוגמנות כמו באופנה בכלל יש טרנדים שמתחלפים כל כמה שנים. פעם הלוק היה חיוור וכחוש, ואז השתנה לשזוף ובריא, היו תקופות עם רצון ללוק אקזוטי או אירופאי, אבל על התקופה הנוכחית אפשר לומר שזה עידן של "הכל הולך", יש מקום לרבגוניות ומפרסמים שונים רוצים מראה שונה.


אז מה צריך כדי להצליח בדוגמנות?

צריך פנים יפות, גוף חטוב, רצוי גם גובה של 170 לפחות, למרות שיש דוגמניות מהשורה הראשונה שהן 160 בלבד. להרגיש טוב עם הגוף שלך, ביטחון עצמי, נחישות. רצון לעבוד קשה, ללכת לאודישנים, להיבחן שוב ושוב ולשמוע הרבה פעמים "לא", עד שימצא המפרסם שיגיד: "הנה מה שחיפשתי". 
אבל הדבר הכי חשוב, זה שהופך אותך לדוגמנית או לדוגמן מצליח - זה סוג של כריזמה, קסם אישי, פוטוגניות או איך שלא תרצו לקרוא לזה. אותו משהו מעניין וייחודי של קסם המצליח לעבור במצלמה.

אז איך יודעים אם יש לנו את זה או לא?

הדרך היחידה לדעת את זה, גם עבורכם עצמכם וגם עבור סוכנויות דוגמנות, היא בוק אמיתי ומושקע, עם מאפרת מקצועית שיודעת להדגיש מה שצריך ולטשטש מה שלא, וכמובן צלם מנוסה שיודע לכוון אתכם לעמידה הנכונה, למבטים ולזויות שמתאימים לכם, לתת לכם לוק של דוגמנים מנוסים, ולהצליח לנסוך בכם הרגשה טובה וביטחון למרות שאתם חסרי נסיון ומתמודדים עם חששות ופחדים וחוסר ידע מקצועי.

כדי להוציא את זה מכם, בצורה הטובה ביותר שניתן, נדרש צלם עם המון נסיון, ידע בצילום ובתאורה, אבל בעיקר כשרון להדריך ולביים אותכם לעמידה מקצועית ומבט נכון, ומצד שני לתת לייחוד האישי שלכם לפרוץ החוצה. לשלב בין הבוסריות וחוסר הביטחון שלכם ובין דרישת התעשייה למקצועיות. אלו הכלים שנותנים לי להוציא אתכם מהסטודיו בסוף הצילום עם בוק מקצועי ועם כרטיס ביקור שתוכלו להציג בסוכנויות המובילות. חוץ מזה, אלו יהיו התמונות הטובות ביותר שהיו לכם :)


משך הצילום

במהלך הצילום ככל שעובר הזמן, אתם נעשים רגועים ונינוחים יותר, ולאט לאט מגיעים למצב שאתם כמעט מתעלמים מקיומה של המצלמה. השלב הבא הוא השלב שאתם מתחילים להינות מהצילום, וזו גם הנקודה שבה מגיעות התמונות הטובות ביותר... אמיתיות, טבעיות, בהן המבט שלכם אומר עליכם משהו מעניין, ושהקסם האישי שלכם מתחיל לפרוץ החוצה.

ככל שתהיו מקצועיים יותר בעולם הדוגמנות, תוכלו להוציא את הקסם הזה כבר מהתמונה הראשונה ...

אופציות:

צילום בוק מקוצר - צילום סטודיו מקוצר של שעה.
צילום בוק מקצועי -  צילום סטודיו של שעה וחצי. אפשר במקום צילום סטודיו לעשות צילומי חוץ.
צילום בוק  דוגמנות מלא - צילום מקצועי משולב  הכולל: איפור, שיער, צילום סטודיו וצילומי חוץ. נמשך כ-5 שעות.
צילום חוץ  - בטבע, בים, בנוף אורבני או כל לוקיישן שמדליק אותכם, נמשך חצי יום צילום או יום צילום שלם בהתאם ללוקיישן ולמיקומו.


אופציות

צילום סטודיו:
הצילום הפופולארי ביותר בתחום הדוגמנות, הבוקים וצילום אופנה הוא צילום בסטודיו. יש תנאים אידיאלים הכוללים בין השאר ציוד מקצועי, אמצעי תאורה מדוייקים, מיזוג אוויר, קפה וכיבוד, מיתחם איפור וחדר הלבשה מסודר. בסטודיו הצילום לא תלוי במזג האוויר בחוץ או במצב השמש, ולכן ניתן לצלם בנוחות בכל שעה ובכל יום.

צילום חוץ:

צילום חוץ הוא כל צילום שנעשה בלוקיישן חיצוני, ולא באולפן צילום. היתרון של צילום חוץ הוא כמובן הסביבה, הנוף, האור הטבעי והאפשרות לבצע אותו באתרים יפים ומעניינים. פארק, חוף ים, אתרי תיירות, או לחילופין נוף אורבני, כבישים, גרפיטי, בתים נטושים, אתרי בניה, תחנת רכבת ועוד ועוד... צילום חוץ דורש הערכות מתאימה מבחינת ציוד ועזרים נוספים, וגורם לנו להיות תלויים במזג אוויר ותאורה משתנים. מהסיבות האלו צילום חוץ לוקח זמן רב יותר מצילום רגיל, וכמובן אם רוצים דווקא נוף מדברי או מפלי מיים בצפון הארץ. מצד שני צילום חוץ הוא יצירתי ומרגש וצפו לחוויה חד-פעמית ולתמונות מהממות...

תהליך הצילום

התהליך מתחיל בטלפון שלכם לסטודיו ותאום מועד לצילום. השעות גמישות והסטודיו פעיל בין 10 בבוקר ל- 10 בערב. יש אנשים שנראים במיטבם בשעות הבוקר, ואחרים הם יותר אנשי ערב. חישבו מה יותר מתאים לכם כשאתם קובעים זמן לצילום, ולא רק מה הלו"ז שלכם באותו יום.

התמונות הן תוצאה של תאורה, העמדה, זווית צילום, סוג העדשה וכמובן המבט והמבע שלכם. לכן בתהליך הצילום אני בונה סצנה, ומתחיל לצלם עד שמתקבלת התוצאה הרצוייה. לאחר מכן משנים את אחד המרכיבים ועוברים לצילום הסצנה הבאה. התמונות הן חומר גלם, ומתוכן אנו בוחרים את התמונות המוצלחות ביותר. מומלץ לבחור מכל סצנה תמונה או שתיים ולא לנסות לצאת עם כמה שיותר תמונות. תהליך הבחירה הוא חשוב ולכן אני מקדיש לו זמן. למרות זאת הבחירה היא בידכם ותמיד ניתן לקבל את כל התמונות.

איפור?  סטייליסט?

מאפר/ת ?
צילום סטודיו אמיתי מבוצע עם מאפר/ת מקצועית על הסט, גם לגברים וגם לנשים. כך מצלמים פרסומות, טלוויזיה, שערים לעיתונים וצילומי אופנה. אנחנו עובדים בסטודיו עם קבוצה של מאפרים ומאפרות מנוסים ונוכל לתאם לכם איפור בהתאם. עם זאת ניתן גם לוותר על האיפור המקצועי כדי לחסוך בעלויות, ועדיין לקבל תוצאות מקסימות. הדבר תלוי בצרכים ובתקציב שלך.
 

סטייליסט/ית ?
סטייליסט טוב יודע ליצור התאמה בין מי שאתם ואיך שאתם אוהבים להתלבש, ובין האופנה העכשווית והטרנדית ביותר, המותגים המובילים, והלוק שאותו רוצים להעביר בצילום. כדי להצליח בזה צריך הסטייליסט להפגש איתכם לפחות פעם אחת, לשוחח, להתרשם, לקחת מידות, ואז לצאת לסיבוב חנויות. שם הוא בוחר ומתאים עבורכם סטים של בגדים ולוקח אותם עבורכם. כמובן שהחנויות גובות תשלום על שכירת הבגדים, ומופקד עבורם גם עירבון. האיסוף נעשה ממספר חנויות אופנתיות ובכמות גדולה יחסית שתאפשר מרחב בחירה. ביום הצילם מגיע הסטייליסט לסטודיו, מבצע את הבחירה וההתאמות הסופיות של הבגדים, נעליים ואקססוריז, ומוודא שהכל יושב עליכם כמו שצריך. הסטייליסט מלווה אותכם לכל אורך הצילום, ובסופו אוסף את הבגדים כדי להחזירם לחנויות. זאת בתקווה שכלום לא התלכלך והוא לא יאלץ לקחת אותם לניקוי יבש או אפילו לקנות את הבגדים אם הם ניזוקו.
 

בסטודיו אנחנו בקשר עם כמה וכמה סטיליסטים מובילים בעולם האופנה הישראלי. ליווי צמוד של סטייליסט ליום צילומים הוא פינוק אמיתי, ואם אתם יכולים... תפרגנו לעצמכם.


מה להביא לצילום?

בגדים: כדאי להביא כ- 10 סטים. תמיד ניתן להביא עוד, ואנו כבר נבחר ונתאים בין הבגדים כאן בסטודיו. כדאי לגוון כמה שיותר, אפשר להביא בגדים אלגנטים, ספורטיבים, ובגדי ספורט. גם בגדי חורף בקיץ, ולהיפך, כולל בגדי ים.

נעליים: בהתאמה לסוג הבגדים שאתם מביאים, זה דיי ברור מאליו, רק חשוב לא לשכוח :)

אקססוריז: פריטים קטנים שמוסיפים המון לצילום, וגם מספרים עליכם משהו. כובעים, משקפי שמש, תכשיטים, שעונים, צעיפים ועניבות. חישבו גם על דברים שמאפיינים שאינם אביזרי לבוש כגון כלי נגינה או אביזרי ספורט.

מה מקבלים בסוף?

בסוף כל צילום אנו יושבים לבחור את התמונות המצלחות ביותר, ואז לאחר עיבוד קל אתם מקבלים דיסק עם התמונות.

פוטושופ - יש אפשרות לקבל חלק מהתמונות לאחר עיבוד פוטשופ. עיבוד כזה נעשה על מנת ליפות ולשדרג את התמונה, להחליק קמטים, להבליט את צבע העיניים, להצר היקפים או לנפח שרירים...  ניתן גם לקבל אפקטים מסויימים שמשנים את הלוק של התמונה לאפל יותר, קסום יותר, ואפשרויות רבות אחרות.  את התמונות המשופצות מקבלים כשבוע מאוחר יותר, בד"כ במייל.

בוק מודפס - בוק בגודל A4 בן 26 עמודים שיכול להכיל עד כ-50 תמונות. הבוק עובר עיצוב והתאמה אישיים ותמונות עוברות עיבוד פוטושופ קל. הבוק מוכן כשבוע עד שבועיים לאחר הצילום תוכלו לקבל אותם לאחר שיהיו מוכנים בסטודיו, או בדואר רשום.

הגדלת תמונות על קנווס - הגודל בהחלט קובע, ותמונה בגודל של 100X150 ס"מ או יותר התלויה בסלון או בחדר שלכם, היא מזכרת מדהימה ועוצמתית שתישאר אתכם לתמיד. הנוחכות של תמונה בגודל כזה המתוחה על בד ציור אינה דומה לשום תמונה המונחת באלבום, או נצפית במחשב.

לשאלות ולתיאום התקשרו: אלון פורת 054-4606091

  איך מתגברים על הבישנות בצילומים?

רוב האנשים מתביישים להצטלם ועומדים נבוכים מול המצלמה. לשמחתי יש לי את היכולת לגרום לאנשים להרגיש נח, וכבר לאחר כמה דקות תרגעו ותתחילו לוותר על ההגנות והמחסומים. ככל שעובר הזמן הצילום הופך להיות טבעי יותר, החיוך אמיתי לגמרי, ואתם תראו במיטבכם.

מי שרוצים ואוהבים להצטלם, באים במטרה להינות ואכן נהנים מהרגע הראשון, מי מכם שבאים כי הם מוכרחים תמונות טובות למטרה כלשהי ורק מקווים שזה יעבור בשלום - תופתעו לגלות כבר אחרי 10-15 דקות שזה כיף, ושאתם בעצם נהנים...

  האם צריך פוטושופ לתמונות?


במילה אחת: לא.
בשתי במילים: ברור שכן :)
פוטושופ משדרג את התמונה, נותן לה לוק מדוייק ומהוקצע ומאפשר לנו לתקן, לשפץ, להבליט, להוסיף, להסתיר ולכסות... לא רק פצעונים או שקיות מתחת לעיניים, אלא גם כמה ק"ג מיותרים שבדיוק צמחו עלינו בשבוע שלפני הצילום. אבל בפוטושופ אנחנו עושים עוד יותר מזה ובאמצעות הדגשת צבעים ואפקטים ניתן להפוך תמונה רגילה, ככל שתהיה מוצלחת, לתמונה שניראת מליון דולר. והעלות? יש עלות, אבל לא מליון דולר :)

מצד שני, אפשר גם בלי, וגם התמונות בלי פוטושופ יגרמו לכם לחייך כל הדרך חזרה מהסטודיו הביתה.

  האם ניתן לתת "סט צילום" כמתנה?

כמובן, סט צילום הוא מתנה מקסימה לכל אחד, והמתנהשהכי זוכרים! תמיד יש את התמונות...

לעוד פרטים על בוק מתנה לחצו כאן...

  האם ניתן להביא איתי חבר/ה לצילומים

כן. אפשר להביא אתכם לצילומים את מי שאתם רוצים, כל מי שיעזור לכם להיות בטוחים יותר בעצמכם ויקלו עליכם. אפשר גם להתחיל את הצילום עם מלווה ולהמשיך אותו לבד, כדי לתת לכם להיות רגועים מצד אחד, אבל לא להסיט את תשומת לבכם מצד שני. 

  האם ניתן להצטלם בפרטיות, ללא אנשים נוספים בסטודיו

כן. אין בסטודיו אנשים נוספים באופן קבוע.
אם הזמנתם אנשי צוות נוספים כגון מאפרת אז היא כמובן נמצאת,  אבל אם הפרטיות חשובה לכם, אז גם המאפרת לא תהיה בסטודיו בזמן הצילום.

  באיזו איכות (רזולוציה) מקבלים את התמונות?

התמונות מצולמות באיכות גבוהה מאוד, לרוב זה הרבה יותר ממה שנדרש גם להדפסות ענק. אתם יכולים לקבל את התמונות באיכות הגבוהה שזה צולם, וגם מוקטנות לגודל שמותאם למסכים ולאינטרנט.

  מה כדאי להביא לצילומים?

ביגוד: 3-10 סטים של בגדים, בהתאם למשך הצילום שהזמנתם. כדאי לגוון בצבעים ובסגנונות, וניתן להביא בגדים מחוייטים ורשמיים, קז'ואל, ספורט אלגנט וספורט ממש, ועד בגדי-ים והלבשה תחתונה. ניתן להביא בגדי חורף גם בקיץ ולהיפך.

אקססוריז: תכשיטים, משקפי שמש, כובע, צעיף, עניבה, וכל פריט לבוש נוסף שעולה בדעתכם.

אביזרים: כמעט כל פריט יכול לשמש מושא השראה ועניין בצילום. נסו לחשוב על פריטים שאומרים עליכם משהו, הקשורים לתחביב שלכם, לספורט שלכם, או למה שאתם אוהבים.

ספורט: כדור-סל, מחבט טניס, סרט הזעה למצח, צעיף של קבוצת ספורט.
נגינה: אורגנית, חליל, גיטרה או הרמוניקה, סטנד עם ספר תווים, אוזניות DJ או מיקרופון.

כללי: פרח בודד, כדור מראות, בקבוק בירה, סיגריה או סטטוסקופ, ואפילו עיפרון או פלייאר.

כל אחד מאלו מוסיפים עניין לתמונה, ובעצם אומר עליכם משהו. השתמשו בהיכרות שלכם עם עצמכם ובדמיון שלכם...