• אלון פורת - סטודיו לצילום
  • 054-4606091

צילומי הריון הם חוויה מרגשת הרבה יותר ממה שניתן לתאר, ומזכרת שאין כמותה...

בוק הריון

צילומי בוק הריון הפכו בשנים האחרונות מטרנד אופנתי למגמה שחוצה מגזרים. נשים מכל מקום ובגילאים שונים, הן בהריון ראשון והן כשמדובר בבן זקונים, מעוניינות להנציח את הרגע המיוחד הזה של בטן גדולה ועגולה שבתוכה נובטים חיים.

לחלקן זה משמש כתירוץ ליום צילום שהוא חוויה כיפית וחד-פעמית, שהן לא פירגנו לעצמן מעולם. וההריון הוא עוד סיבה לעשות משהו שממילא תמיד רצית ולא העזת. לפחות בצילום הזה לא צריך להכניס את הבטן...:)

צילום בוק הריון יכול להיערך כשאת לבושה לחלוטין לבושה חלקית, או בעירום מלא. הכי טוב זה גם וגם וגם... אבל זה כמובן תלוי במה שאת רוצה ואוהבת.

משך הצילום
הסטים השונים של הצילום בסטודיו מחולקים בעיקר על פי זמן הצילום שלהם. ככל שמשך הצילום יותר ארוך, יש זמן לסצנות רבות יותר, החלפות בגדים, שינויים באיפור ובשיער, משחקי תאורה, וכל מה שמגוון ומעשיר את הצילומים.

בוק הריון

אופציות לצילומי בוק הריון:

צילום רגיל - שעה וחצי
צילום מקצועי ואיפור - שעתיים וחצי עד שלוש שעות, כולל מאפרת מקצועית על הסט
צילום חוץ - בטבע, בים, בנוף אורבני או כל לוקיישן שמדליק אותכם. חצי יום צילום או יום צילום שלם בהתאם ללוקישן ולמיקומו.
צילום אצלך בבית - צילום רגיל או כולל איפור, שמתבצע בסביבה הטבעית שלך. אנחנו מגיעים מהסטודיו עם ציוד תאורה מקצועי ממש כמו בהפקת פרסומות, ואת מרוויחה את האווירה של הבית שלך מצד אחד, עם מקצועיות ומיומנות של צילום מקצועי מצד שני.


סט צילום רגיל
סט צילום סטודיו מקצועי הנמשך כ-90 דקות, במהלכן מצולמות כמה מאות תמונות. בסט יש לנו זמן להחליף בגדים, להוסיף ולגרוע אקססוריז שונים, ולעבוד עם מגוון רקעים וסוגי תאורה שונים.סט צילום מקצועי עם מאפרת
צילום ארוך נמשך כשעתיים וחצי, זהו זמן האפשר החלפה של 8-10 סטים שונים של בגדים, סגנונות תאורה שונים, צילומים בתאורה קונטרסטית לצילומי שחור-לבן, צילום עם אביזרים שונים ועוד רעיונות המעשירים את הצילום ואת התוצאה. סט כזה מאפשר זמן גם לתיקוני איפור והחלפת איפור לסגנון אחר במהלך הצילום. לא לשכוח שמעבר לזמן הצילום עצמו, יש לשריין עוד כשעה לבחירה וצריבה של התמונות על dvd.

בוק הריון

צילומי חוץ ?

צילום חוץ הוא כל צילום שנעשה בלוקיישן חיצוני, ולא באולפן צילום. היתרון של צילום חוץ הוא כמובן הסביבה, הנוף, האור הטבעי והאפשרות לבצע אותו באתרים יפים ומעניינים. פארק, חוף ים, אתרי תיירות, או לחילופין נוף אורבני, כבישים, גרפיטי, בתים נטושים, אתרי בניה, תחנת רכבת ועוד ועוד... צילום חוץ דורש הערכות, נסיעות, סחיבה של ציוד, עוזרים נוספים, וגורם לנו להיות תלויים במזג אוויר ותאורה משתנים. מהסיבות האלו צילום חוץ לוקח זמן רב יותר מצילום רגיל אפילו אם הוא נעשה בגוש דן, וכמובן אם רוצים דווקא נוף מדברי או מפלי מיים בצפון הארץ. זה צילום יקר יותר מצילום סטודיו, אבל אין ספקשהוא חוויתי יותר וצפו לתמונות מהממות...

תהליך הצילום
התהליך מתחיל בטלפון לסטודיו ותאום מועד לצילום. השעות גמישות והסטודיו פעיל בין 10 בבוקר ל- 10 בערב באופן שוטף. יש אנשים שנראים במיטבם בשעות הבוקר, ואחרים הם יותר אנשי הערב. חישבי מה יותר מתאים לך כשאת קובעת זמן לצילום, ולא רק מה הלו"ז שלך באותו יום.


התמונות הן תוצאה של תאורה, העמדה, זוית צילום, סוג העדשה וכמובן המבט והמבע שלך. לכן בתהליך הצילום אני בונה סצנה, ומתחיל לצלם עד שמתקבלת התוצאה הרצוייה. אז משנים את אחד המרכיבים ועוברים לצילום הסצנה הבאה. התמונות הן חומר גלם, ומתוכן אנו בוחרים לאחר הצילום את התמונות המוצלחות ביותר. מומלץ לבחור מכל סצנה את התמונה המוצלחת ביותר, ולא לנסות לצאת עם כמה שיותר תמונות. תהליך הבחירה הוא חשוב ולכן אני מקדיש לו זמן. למרות זאת, הבחירה היא בידך ותמיד ניתן לקבל את כל התמונות.

בסוף הצילום, לאחר תהליך הבחירה, את מקבלת דיסק עם התמונות שבחרנו. אם הזמנת גם עיבודי פוטושופ על התמונות, הדפסה של אלבום או "בוק", תוכלי לקבל אותם לאחר שיהיו מוכנים בסטודיו או באמצעות הדואר

בוק הריון

מאפרת ?

צילום סטודיו אמיתי מבוצע עם מאפרת מקצועית על הסט, גם לגברים וגם לנשים. כך מצלמים פרסומות, טלוויזיה, שערים לעיתונים וצילומי אופנה. עם זאת ניתן גם לוותר על האיפור המקצועי כדי לחסוך בעלויות, ועדיין לקבל תוצאות מקסימות. הדבר תלוי בצרכים ובתקציב שלך.מה להביא לצילום

בגדים: כ- 3-4 סטים לצילום מקוצר, כ 5-6 סטים לסט רגיל, ועד 10 סטים לצילומים הארוכים. תמיד ניתן להביא עוד, וחלק מגיעים עם מזוודות מלאות. זה בסדר, ומאפשר לנו לבחור ולהתאים בין החלקים כאן בסטודיו. כדאי לגוון כמה שיותר, אפשר להביא בגדים אלגנטים, ספורטיבים, ובגדי ספורט ממש. גם בגדי חורף בקיץ, ולהיפך, כולל בגדי ים.אקססוריז: פריטים קטנים שמוסיפים המון לצילום, וגם מספרים עליכם משהו. כובעים, משקפי שמש, תכשיטים, שעונים, צעיפים ועניבות. חישבו גם על דברים שמאפיינים שאינם אביזרי לבוש כגון כלי נגינה, אביזרי ספורט, משהו שקשור לתחביב או למקצוע שלכם. תמונה עם סרט הזעה ספורטיבי על המצח משדרת משהו שונה לגמרי מאשר שושן צחור ביד, או קלרינט... אפילו את הכלב שלכם אפשר להביא לצילום.

בוק הריון

את מי להביא לצילום ?

אפשר להגיע לצילום עם כל מי שרוצים, עם חברה טובה , עם אמא, וכמובן עם הגבר שלך. אפשר להביא מי שאת אוהבת לצידך שיתמוך בך, ואפשר להביא את מי שאת רוצה להצטלם איתו. כמובן שמותר כדאי ורצוי להביא את הילדים שיש לך, אם זה לא הריון ראשון :)


בוק הריון

מה מקבלים?

בסוף כל צילום אנו יושבים לבחור את התמונות המצלחות ביותר, ואז לאחר עיבוד קל אתם מקבלים דיסק עם התמונות.

פוטושופ - יש אפשרות לקבל חלק מהתמונות לאחר עיבוד פוטשופ. עיבוד כזה נעשה על מנת ליפות ולשדרג את התמונה, להחליק קמטים, להבליט את צבע העיניים, להצר היקפים או לנפח שרירים... ניתן גם לקבל אפקטים מסויימים שמשנים את הלוק של התמונה לאפל יותר, קסום יותר, ואפשרויות רבות אחרות. את התמונות המשופצות מקבלים כשבוע מאוחר יותר, בד"כ במייל.

בוק מודפס - בוק בגודל A4 בן 26 עמודים שיכול להכיל עד כ-50 תמונות. הבוק עובר עיצוב והתאמה אישיים ותמונות עוברות עיבוד פוטושופ קל. הבוק מוכן כשבוע עד שבועיים לאחר הצילום ומגיע אליכם בדואר רשום.

הגדלת תמונות על קנווס - הגודל בהחלט קובע, ותמונה בגודל של 100X150 ס"מ או יותר התלויה בסלון או בחדר שלכם, היא מזכרת מדהימה ועוצמית שתישאר אתכם לתמיד. הנוחכות של תמונה בגודל כזה המתוחה על בד ציור אינה דומה לשום תמונה המונחת באלבום, או נצפית במחשב.

בוק הריון

לשאלות ולתיאום התקשרי: אלון פורת 054-4606091

  איך מתגברים על הבישנות בצילומים?

רוב האנשים מתביישים להצטלם ועומדים נבוכים מול המצלמה. לשמחתי יש לי את היכולת לגרום לאנשים להרגיש נח, וכבר לאחר כמה דקות תרגעו ותתחילו לוותר על ההגנות והמחסומים. ככל שעובר הזמן הצילום הופך להיות טבעי יותר, החיוך אמיתי לגמרי, ואתם תראו במיטבכם.

מי שרוצים ואוהבים להצטלם, באים במטרה להינות ואכן נהנים מהרגע הראשון, מי מכם שבאים כי הם מוכרחים תמונות טובות למטרה כלשהי ורק מקווים שזה יעבור בשלום - תופתעו לגלות כבר אחרי 10-15 דקות שזה כיף, ושאתם בעצם נהנים...

  אני לא פוטוגנית - מה עושים?

רוב האנשים לא ממש פוטוגנים. אבל צלם טוב יודע להוציא את המקסימום מהאדם שמולו. כצלם המנוסה בצילום של אנשים רגילים, ולא רק של דוגמניות, אני יודע לזהות את הזוויות והתאורה המתאימים על מנת ליצור תמונות שיחמיאו לכם, ויוציאו אתכם במיטבם.

"אלו התמונות הכי טובות שהיו לי בחיים"  זה משפט שאני שומע הרבה מאוד פעמים,
וכל פעם זה מרגש מחדש :)

  האם צריך פוטושופ לתמונות?


במילה אחת: לא.
בשתי במילים: ברור שכן :)
פוטושופ משדרג את התמונה, נותן לה לוק מדוייק ומהוקצע ומאפשר לנו לתקן, לשפץ, להבליט, להוסיף, להסתיר ולכסות... לא רק פצעונים או שקיות מתחת לעיניים, אלא גם כמה ק"ג מיותרים שבדיוק צמחו עלינו בשבוע שלפני הצילום. אבל בפוטושופ אנחנו עושים עוד יותר מזה ובאמצעות הדגשת צבעים ואפקטים ניתן להפוך תמונה רגילה, ככל שתהיה מוצלחת, לתמונה שניראת מליון דולר. והעלות? יש עלות, אבל לא מליון דולר :)

מצד שני, אפשר גם בלי, וגם התמונות בלי פוטושופ יגרמו לכם לחייך כל הדרך חזרה מהסטודיו הביתה.

  אילו הגדלות והדפסות עושים בסטודיו

ניתן להזמין תמונות מודפסות, הגדלות על קאפה, הגדלות על קנבס, אלבומים וספרי תמונה בפורמטים שונים. בסטודיו ישנן דוגמאות שאפשר לראות.
-  הדפסות על ניר צילום מט / מבריק
-  הגדלות ענק על קאפה למראה יוקרתי
-  הגדלות על בד קנבס למראה אומנותי
-  אלבום דיגיטלי ענק כמו אלבום חתונה
-  ספר מצולם לרוחב או לאורך בגדלים שונים

האלבומים והספרים עוברים עריכה בפוטושופ ועיצוב לקבלת מראה מקצועי ומדוייק.

  האם אני יכול להדפיס אלבומים בעצמי?

כן, בהחלט. גירסה יותר חובבנית של אלבומים וספרים אתם גם יכולים להפיק בעצמכם:

העלו את התמונות למחשב שלכם, ואז גילשו אל אחד מאתרי ההדפסה שבאינטרנט כמו zoomzoom. באתר תמצאו תוכנה והסבר כיצד ליצור אלבומים וספרים בעצמכם. זה בהחלט אפשרי ואפשר לקבל תוצאות יפות, גם אם לא מקצועיות לגמרי.

  האם ניתן לתת "סט צילום" כמתנה?

כמובן, סט צילום הוא מתנה מקסימה לכל אחד, והמתנהשהכי זוכרים! תמיד יש את התמונות...

לעוד פרטים על בוק מתנה לחצו כאן...

  האם ניתן להביא איתי חבר/ה לצילומים

כן. אפשר להביא אתכם לצילומים את מי שאתם רוצים, כל מי שיעזור לכם להיות בטוחים יותר בעצמכם ויקלו עליכם. אפשר גם להתחיל את הצילום עם מלווה ולהמשיך אותו לבד, כדי לתת לכם להיות רגועים מצד אחד, אבל לא להסיט את תשומת לבכם מצד שני. 

  האם אפשרי להצטלם בבית?

לצילום אצלכם בבית יש חיסרון אחד עקרי והוא התאורה. לא אוכל ליצור אצלכם תאורה מדוייקת שניתנת לשליטה מלאה כמו שיש אצלי בסטודיו. מצד שני יש לצילום בבית יתרון ביחודיות שבו, בזה שזה המקום שלכם שאומר עליכם משהו, זו סביבה אמיתית ולא סטרילית כמו סטודיו. וזה גם המקום הטבעי שלכם שבו כנראה תרגישו מאוד בנח להצטלם.

אז כן, אפשרי להזמין צילום אצלכם בבית. כיון שאנו תלויים בתאורה טבעית מומלץ לתאם צילום כזה לשעות היום, ואנו ניעזר בפלאשים במידת הצורך.


  האם ניתן להצטלם בפרטיות, ללא אנשים נוספים בסטודיו

כן. אין בסטודיו אנשים נוספים באופן קבוע.
אם הזמנתם אנשי צוות נוספים כגון מאפרת אז היא כמובן נמצאת,  אבל אם הפרטיות חשובה לכם, אז גם המאפרת לא תהיה בסטודיו בזמן הצילום.

  באיזו איכות (רזולוציה) מקבלים את התמונות?

התמונות מצולמות באיכות גבוהה מאוד, לרוב זה הרבה יותר ממה שנדרש גם להדפסות ענק. אתם יכולים לקבל את התמונות באיכות הגבוהה שזה צולם, וגם מוקטנות לגודל שמותאם למסכים ולאינטרנט.

  אני רוצה צילום מקצועי אבל שיראה טבעי, וכאילו במקרה


השילוב של צילום חוץ, וצלם מקצועי ומנוסה נותן בדיוק את התוצאה הזו. כל היתרונות שיש לי כצלם מנוסה מאוד, ושיודע להוציא מכם את הטוב ביותר, ביחד עם רקע טבעי שאינו סטודיו, נותן בדיוק את התוצאה הזו של צילום מדהים שנראה ספונטני.

  מה כדאי להביא לצילומים?

ביגוד: 3-10 סטים של בגדים, בהתאם למשך הצילום שהזמנתם. כדאי לגוון בצבעים ובסגנונות, וניתן להביא בגדים מחוייטים ורשמיים, קז'ואל, ספורט אלגנט וספורט ממש, ועד בגדי-ים והלבשה תחתונה. ניתן להביא בגדי חורף גם בקיץ ולהיפך.

אקססוריז: תכשיטים, משקפי שמש, כובע, צעיף, עניבה, וכל פריט לבוש נוסף שעולה בדעתכם.

אביזרים: כמעט כל פריט יכול לשמש מושא השראה ועניין בצילום. נסו לחשוב על פריטים שאומרים עליכם משהו, הקשורים לתחביב שלכם, לספורט שלכם, או למה שאתם אוהבים.

ספורט: כדור-סל, מחבט טניס, סרט הזעה למצח, צעיף של קבוצת ספורט.
נגינה: אורגנית, חליל, גיטרה או הרמוניקה, סטנד עם ספר תווים, אוזניות DJ או מיקרופון.

כללי: פרח בודד, כדור מראות, בקבוק בירה, סיגריה או סטטוסקופ, ואפילו עיפרון או פלייאר.

כל אחד מאלו מוסיפים עניין לתמונה, ובעצם אומר עליכם משהו. השתמשו בהיכרות שלכם עם עצמכם ובדמיון שלכם...