• אלון פורת - סטודיו לצילום
  • 054-4606091

 כרטיס הביקור של כל שחקן, גם וותיק ומנוסה ובוודאי של שחקן צעיר ומתחיל..

בוק משחק

בוק משחק הוא כרטיס הביקור של כל שחקן, גם וותיק ומנוסה ובוודאי של שחקן צעיר ומתחיל. בוק שחקן עדכני צריך להיות זמין אצל הסוכן שלך כדי שיוכל לשלוח אותו בכל רגע שנראה לו רלוונטי להציע אותך לאודישן. גם אם מכירים אותך בתעשייה, עצם קיום הבוק והדפדוף מהווה תיזכורת חשובה.

בוק משחק טוב מורכב לרוב משלוש תמונות: תמונת פנים ראשית: תמונת פנים פרונטלית וברורה, כולל כתפיים וחלק מהחזה, זו התמונה החשובה ביותר וחלק מהסוכנים רוצים אותה בלבד תמונת גוף:  כדי שניתן יהיה ללמוד על מבנה הגוף שלך. תמונה שלישית: תמונה עם חיוך, או קצת פוזה, קריצה, פרצוף מצחיק, או אפילו דמות ששונה מאיך שאת/ה נראה בדרך כלל, אבל יכולה לעזור למלהק לראות בך פוטנציאל למשהו שונה מהלוק הטבעי שלך

בוק משחק

אופציות לבוק משחק

שחקנים מתגלים לרוב כביישנים בכל מה שקשור לצילום, ולא ממש בטוחים בעצמכם בכל העניין. לכן אתם צריכים צלם רגיש, מתחשב, סבלני, שיתן לכם להרגיש נח והכי בטוח. אתם אומנם מגיעים אלי לראשונה, אבל כבר אחרי 5-10 דק' של צילום תרגישו חופשיים ונינוחים.

הסטים השונים של הצילום בסטודיו מחולקים בעיקר על פי זמן הצילום שלהם. ככל שמשך הצילום יותר ארוך, יש זמן לסצנות רבות יותר, החלפות בגדים, שינויים באיפור ובשיער, משחקי תאורה, וכל מה שמגוון ומעשיר את הצילומים. ככל שעובר הזמן במהלך הצילום, אתם נעשים נינוחים יותר, רגועים, ולאט לאט מגיעים למצב שאתם כמעט מתעלמים מקיומה של המצלמה. זו הנקודה שבה מגיעות התמונות הטובות ביותר... אמיתיות, טיבעיות, ושהמבט שלכם אומר עליכם משהו מעניין. משך הזמן שלוקח להגיע לנקודת השחרור הזו תלוי כמובן בכם, במי שאתם, אבל לרוב מדובר ב 10-30 דקות. זו הסיבה שהסט הקצר ביותר הוא לפחות 45 דקות.צילום מקוצר - 45 דק צילום רגיל - שעה וחצי צילום ארוך - שעתיים בכל אחד מהסטים ניתן להוסיף איפור ושיער מקצועי על הסט סט צילום מקוצר סט צילום סטודיו של כ- 45 ד'. הסט נקרא סט מקוצר מאחר והוא מומלץ למי שהצטלם בזמן האחרון ורוצה השלמות, או שצריך תמונה אחת ספיציפית.

סט צילום רגיל סט צילום סטודיו מקצועי הנמשך כ-90 דקות, לרוב הצילום מתבצע בסטודיו, אולם ניתן גם לשלב צילום חוץ באור טבעי למראה ספונטני יותר..

סט צילום ארוך צילום ארוך נמשך כשעתיים, ויכול לשלב גם צילום סטודיו וגם צילום חוץ. זהו זמן האפשר החלפה של 8-10 סטים שונים של בגדים, סגנונות תאורה שונים, צילומים בתאורה קונטרסטית לצילומי שחור-לבן, צילום עם אביזרים שונים ועוד רעיונות המעשירים את הצילום ואת התוצאה. סט כזה כבר מתאים גם לשילוב של מאפרת.

בוק שחקנית

לאחר הצילום אנו יושבים ובוחרים את התמונות הטובות. אין הגבלה לכמות התמונות שניתן לבחור ולקחת הביתה. ממומלץ להתמקד בתמונות הטובות ביותר ולוותר על הבינוניות, אולם זה בהחלט לשיקולכם. לכן יש לשריין עוד כשעה לבחירה והכנה של התמונות, ואז צריבה על מדיה או משלוח בענן.

מתי ניתן וכדאי להצטלם?

השעות גמישות והסטודיו פעיל בין 9 בבוקר ל- 10 בערב באופן שוטף.
יש אנשים שנראים במיטבם בשעות הבוקר, ואחרים הם יותר אנשי הערב.
חישבו מה יותר מתאים לכם כשאתם קובעים זמן לצילום, ולא רק מה הלו"ז שלכם באותו יום. התמונות הן תוצאה של תאורה, העמדה, זוית צילום, סוג העדשה וכמובן המבט והמבע שלכם. לכן בתהליך הצילום אני בונה סצנה, ומתחיל לצלם עד שמתקבלת התוצאה הרצוייה. אז משנים את אחד המרכיבים ועוברים לצילום הסצנה הבאה.
התמונות הן חומר גלם, ומתוכן אנו בוחרים לאחר הצילום את התמונות המוצלחות ביותר. מומלץ לבחור מכל סצנה את התמונה המוצלחת ביותר, ולא לנסות לצאת עם כמה שיותר תמונות. תהליך הבחירה הוא חשוב ולכן אני מקדיש לו זמן. למרות זאת, הבחירה היא בידכם ותמיד ניתן לקבל את כל התמונות.

בסוף הצילום, לאחר תהליך הבחירה, אתם מקבלים דיסק עם התמונות שבחרנו. אם הזמנתם גם עיבודי פוטושופ על התמונות, הדפסה של אלבום או "בוק", תוכלו לקבל אותם לאחר שיהיו מוכנים בסטודיו או באמצעות הדואר.

בוק שחקן

מאפרת ?

צילום סטודיו אמיתי מבוצע עם מאפרת מקצועית על הסט, גם לגברים וגם לנשים. כך מצלמים פרסומות, טלוויזיה, שערים לעיתונים וצילומי אופנה. עם זאת ניתן גם לוותר על האיפור המקצועי כדי לחסוך בעלויות, ועדיין לקבל תוצאות מקסימות. הדבר תלוי בצרכים ובתקציב שלך.

מה להביא לצילום בגדים:

בגדים: כ- 3-4 סטים לצילום מקוצר, כ 5-6 סטים לסט רגיל, ועד 10 סטים לצילומים הארוכים. תמיד ניתן להביא עוד, וחלק מגיעים עם מזוודות מלאות, וזה בסדר ומאפשר לנו לבחור ולהתאים בין החלקים כאן בסטודיו. כדאי לגוון כמה שיותר, אפשר להביא בגדים אלגנטים, ספורטיבים, ובגדי ספורט ממש. גם בגדי חורף בקיץ, ולהיפך, כולל בגדי ים.
נעליים: בהתאמה לסוג הבגדים שאתם מביאים, זה דיי ברור מאליו, רק חשוב לא לשכוח :)
אקססוריז: פריטים קטנים שמוסיפים המון לצילום, וגם מספרים עליכם משהו. כובעים, משקפי שמש, תכשיטים, שעונים, צעיפים ועניבות. חישבו גם על דברים שמאפיינים שאינם אביזרי לבוש כגון כלי נגינה, אביזרי ספורט, משהו שקשור לתחביב או למקצוע שלכם. חישבו מה הייתם רוצים לשדר בתמונה שלכם, תמונה של בחור עם סרט הזעה ספורטיבי על המצח משדרת משהו שונה לגמרי מאשר בחור עם עיפרון ביד, או שמחזיק קלרינט...אפילו את הכלב שלכם אפשר להביא לצילום.

מה מקבלים? דיסק - בסוף כל צילום אנו יושבים לבחור את התמונות המצלחות ביותר, ואז לאחר עיבוד קל אתם מקבלים דיסק עם התמונות. פוטושופ - יש אפשרות לקבל חלק מהתמונות לאחר עיבוד פוטשופ. עיבוד כזה נעשה על מנת ליפות ולשדרג את התמונה, להחליק קמטים, להבליט את צבע העיניים, להצר היקפים או לנפח שרירים...

ניתן גם לקבל אפקטים מסויימים שמשנים את הלוק של התמונה לאפל יותר, קסום יותר, ואפשרויות רבות אחרות. את התמונות המשופצות מקבלים כשבוע מאוחר יותר, בד"כ במייל.

אופצייה לבוק מודפס - בוק בגודל A4 בן 26 עמודים שיכול להכיל עד כ-50 תמונות. הבוק עובר עיצוב והתאמה אישיים ותמונות עוברות עיבוד פוטושופ קל. הבוק מוכן כשבוע עד שבועיים לאחר הצילום ומגיע אליכם בדואר רשום.

בוק משחק גפן ברקאי

  איך מתגברים על הבישנות בצילומים?

רוב האנשים מתביישים להצטלם ועומדים נבוכים מול המצלמה. לשמחתי יש לי את היכולת לגרום לאנשים להרגיש נח, וכבר לאחר כמה דקות תרגעו ותתחילו לוותר על ההגנות והמחסומים. ככל שעובר הזמן הצילום הופך להיות טבעי יותר, החיוך אמיתי לגמרי, ואתם תראו במיטבכם.

מי שרוצים ואוהבים להצטלם, באים במטרה להינות ואכן נהנים מהרגע הראשון, מי מכם שבאים כי הם מוכרחים תמונות טובות למטרה כלשהי ורק מקווים שזה יעבור בשלום - תופתעו לגלות כבר אחרי 10-15 דקות שזה כיף, ושאתם בעצם נהנים...

  אני לא פוטוגנית - מה עושים?

רוב האנשים לא ממש פוטוגנים. אבל צלם טוב יודע להוציא את המקסימום מהאדם שמולו. כצלם המנוסה בצילום של אנשים רגילים, ולא רק של דוגמניות, אני יודע לזהות את הזוויות והתאורה המתאימים על מנת ליצור תמונות שיחמיאו לכם, ויוציאו אתכם במיטבם.

"אלו התמונות הכי טובות שהיו לי בחיים"  זה משפט שאני שומע הרבה מאוד פעמים,
וכל פעם זה מרגש מחדש :)

  האם צריך פוטושופ לתמונות?


במילה אחת: לא.
בשתי במילים: ברור שכן :)
פוטושופ משדרג את התמונה, נותן לה לוק מדוייק ומהוקצע ומאפשר לנו לתקן, לשפץ, להבליט, להוסיף, להסתיר ולכסות... לא רק פצעונים או שקיות מתחת לעיניים, אלא גם כמה ק"ג מיותרים שבדיוק צמחו עלינו בשבוע שלפני הצילום. אבל בפוטושופ אנחנו עושים עוד יותר מזה ובאמצעות הדגשת צבעים ואפקטים ניתן להפוך תמונה רגילה, ככל שתהיה מוצלחת, לתמונה שניראת מליון דולר. והעלות? יש עלות, אבל לא מליון דולר :)

מצד שני, אפשר גם בלי, וגם התמונות בלי פוטושופ יגרמו לכם לחייך כל הדרך חזרה מהסטודיו הביתה.

  האם ניתן להביא איתי חבר/ה לצילומים

כן. אפשר להביא אתכם לצילומים את מי שאתם רוצים, כל מי שיעזור לכם להיות בטוחים יותר בעצמכם ויקלו עליכם. אפשר גם להתחיל את הצילום עם מלווה ולהמשיך אותו לבד, כדי לתת לכם להיות רגועים מצד אחד, אבל לא להסיט את תשומת לבכם מצד שני. 

  באיזו איכות (רזולוציה) מקבלים את התמונות?

התמונות מצולמות באיכות גבוהה מאוד, לרוב זה הרבה יותר ממה שנדרש גם להדפסות ענק. אתם יכולים לקבל את התמונות באיכות הגבוהה שזה צולם, וגם מוקטנות לגודל שמותאם למסכים ולאינטרנט.

  מה כדאי להביא לצילומים?

3-5 סטים של בגדים. כדאי לגוון בצבעים ובסגנונות, וניתן להביא בגדים מחוייטים ורשמיים, קז'ואל, ספורט אלגנט וספורט ממש, ועד בגדי-ים והלבשה תחתונה. ניתן להביא בגדי חורף גם בקיץ ולהיפך.

אקססוריז: תכשיטים, משקפי שמש, כובע, צעיף, עניבה, וכל פריט לבוש נוסף שעולה בדעתכם.

אביזרים: כמעט כל פריט יכול לשמש מושא השראה ועניין בצילום. נסו לחשוב על פריטים שאומרים עליכם משהו, הקשורים לתחביב שלכם, לספורט שלכם, או למה שאתם אוהבים.