• אלון פורת - סטודיו לצילום
  • 054-4606091

חוויה משחררת ומרגשת שקשה מאוד לתאר. עירום הוא כמו סוד מסתורי שמשתחרר בהקלה גדולה. 

צילום עירום אומנותי

צילום עירום אומנותי הוא מצד אחד צילום כמו כל צילום אחר, אבל מצד שני הוא עולם ומלואו. עולם של משחקי תאורה עם אור וצל, של תנוחות מסתירות ומגלות, של הבעות הגוף ויחד איתם של הבעות הפנים. שילוב של אביזרים, תכשיטים, חלקי לבוש ושל בדים שקופים יותר או שקופים פחות. אבל יותר מזה צילום עירום הוא סיפור. סיפור של הגוף שלנו, של חשיפה למצלמה, לצלם, ולמצלמה. חשיפה שהיא לפעמים מחסום, אבל היא מאתגרת, ואחריה אנו חשים שלמים יותר, ובטוחים יותר.


התמונה

תמונת העירום שלכם יכולה להיות פתוחה, פרונטלית ומגלה, ויכולה גם להיות מאוד מרומזת, מסתירה יותר מאשר חושפת, עדינה ומספרת סיפור, סיפור של גוף ושל חמוקיים, סיפור של שרירים או של פיסות גוף. התמונה יכולה להיות צילום של פנים במרכז התמונה והגוף מוסתר או מוחשך, או להיפך: הצגת הגוף במרכז ואילו הפנים מרוחקות, מטושטשות או מוחשכות. היא כמובן יכולה להיות גלויה ומוארת כולה, פרונטלית ומתריסה, או מוארת ועם זאת מוצנעת שמגלה טפח ומסתירה טפחיים.

צילום עירום אומנותי

לפני הצילום

צילום עירום הוא חוויה עוצמתית יותר מכל צילום אחר, צילום שבא אחרי אין סוף התלבטויות, צילום שמלווה ברצון עז, כמעט צורך פיזי לעשות את הצעד. אבל את הרצון עוטפות לא מעט חששות, מאבק בדעות הקדומות שלנו עצמנו, והשאלה בשביל מה אני צריך/כה את זה בכלל. מדובר קודם כל בחשיפה, חשיפה של הגוף העירום אבל הרבה יותר מזה מדובר בחשיפה ריגשית ונפשית. החשיפה הזו היא סוג של מחסום שאנחנו מרגישים שאנו רוצים לעבור אותו ולהתגבר עליו. הגוף העירום הזה הוא אנחנו, הוא חלק מאיתנו ואנו גאים בו, למרות שהוא לא מושלם, וצילום העירום הוא חלק מהתהליך הזה של להיות להשלים עם עצמנו ועם הגוף שלנו. חלק מאיתנו יותר אוהבים את הגוף שלהם וחלקנו פחות, אבל זה הגוף שלנו, לא יהיה לנו גוף אחר. גם אם נרזה קצת, או נתאמן קצת עדיין זה הגוף שלנו, וללמוד לאהוב אותו יחזק אותנו מבחינות רבות. צעד משמעותי בקבלה הזו של הגוף הוא החשיפה, חשיפת הגוף העירום לצלם זר, לתיעוד, לצילום שנשאר.הצילום עצמו

צילום עירום אומנותי מתבצע בדרך כלל בסטודיו, בפרטיות. הוילונות סגורים ורק התאורה של הצילום דולקת, כך מתקבלת אווירה אינטימית והרגשה נינוחה ומגנה. לרוב יש בסטודיו אסיסטנטית ומאפרת ולפעמים אנשים נוספים, אבל בצילומי עירום ניתן לבקש שיהיו נוכחים רק הצלם והמאפרת, ואפילו רק הצלם. ניתן להצטלם גם ללא איפור, או שהמאפרת מסיימת את האיפור, מצלמים כמה תמונות עדיין עם בגדים, מבצעים כמה תיקוני איפור אם יש צורך, והמאפרת עוזבת את הסטודיו.

צילום עירום אומנותי

בצילום עירום התפקיד של הצלם הוא כפול. לא מספיק לדעת לצלם, לביים, לבנות את הפריים וליצור תאורה מתאימה. היכולת של הצלם לגרום לכם להרגיש ביטחון, נינוחות וליהנות מהצילום הוא חלק משמעותי מאוד ולפעמים חשוב יותר מהחלק הטכני. היכולת שלי לגרום לך להרגיש בבית, להרגיש ביטחון, לתמוך בך וללוות אותך בתהליך, ומצד שני להיות מקצועי מאוד ומחזק.


אחרי הצילום

לאחר הצילום יש לכם זמן להתארגן להתלבש ולאסוף את הדברים שהתפזרו לכם בסטודיו בזמן שאני מעלה את התמונות למחשב, ומעביר אותן עיבוד ראשוני. אז אנחנו יושבים יחד לבחור את התמונות הטובות מתוך מאות התמונות שצילמתי. הבחירה היא טכנית, של התמונות הטובות ביותר שנרצה להעביר טיפול בפוטושופ, של שאר התמונות שאותן נצרוב על דיסק, של התמונות שנרצה להעביר לשחור-לבן או ספייה וכו'. אבל הבחירה הזו היא גם חוויה מרגשת בפני עצמה, וקבלת חוות דעת מקצועית לגבי שיפוט התמונות נותן לך בהרבה מאוד פעמים נקודת מבט אובייקטיבית יותר על מה שהעיניים רואות.


משך הצילום

הסטים השונים של הצילום בסטודיו מחולקים בעיקר על פי זמן הצילום שלהם. ככל שמשך הצילום יותר ארוך, יש זמן לסצנות רבות יותר, באיפור ובשיער, משחקי תאורה, תנוחות צילום ורקעים, וכל מה שמגוון ומעשיר את הצילומים.

ככל שעובר הזמן במהלך הצילום, אתם נעשים נינוחים יותר, רגועים, ולאט לאט מגיעים למצב שאתם כמעט מתעלמים מקיומה של המצלמה. זו הנקודה שבה מגיעות התמונות הטובות ביותר... אמיתיות, טבעיות, ושהמבט שלכם אומר עליכם משהו מעניין. משך הזמן שלוקח להגיע לנקודת השחרור הזו תלוי כמובן בכם, במי שאתם, אבל לרוב מדובר ב 10-15 דקות.

צילום עירום אומנותי

אופציות לבוק עירום

-  צילום עירום מקוצר - שעה.
-  צילום עירום רגיל - שעתיים.
-  צילום עירום אומנותי - כשלוש וחצי שעות עם אופציה למאפרת מקצועית על הסט.
-  צילום עירום חוץ  - בטבע, בים, בנוף אורבני או כל לוקיישן שמדליק אתכם. חצי יום צילום או יום צילום שלם בהתאם ללוקישן ולמיקומו.

צילום חוץ

צילום חוץ הוא כל צילום שנעשה בלוקיישן חיצוני, ולא באולפן צילום. היתרון של צילום חוץ הוא כמובן הסביבה, הנוף, האור הטבעי והאפשרות לבצע אותו באתרים יפים ומעניינים. פארק, חוף ים, אתרי תיירות, או לחילופין נוף אורבני, כבישים, גרפיטי, בתים נטושים, אתרי בניה, תחנת רכבת ועוד ועוד... צילום חוץ דורש הערכות, נסיעות, סחיבה של ציוד, עוזרים נוספים, וגורם לנו להיות תלויים במזג אוויר ותאורה משתנים. מהסיבות האלו צילום חוץ לוקח זמן רב יותר מצילום רגיל אפילו אם הוא נעשה בגוש דן, וכמובן אם רוצים דווקא נוף מדברי או מפלי מים בצפון הארץ. זה צילום יקר יותר מצילום סטודיו, אבל אין ספק שהוא חוויתי יותר וצפו לתמונות מהממות...

צילום עירום אומנותי

מה להביא לצילום

צילומי עירום אומנם לא מצריכים סטים של בגדים, אבל מאוד כדאי להביא תחתונים יפים, בגד ים, תכשיטים ואביזרים נוספים. פרח בודד, בלון סבון, עשן סיגרייה, או תפוח... כל דבר יכול לשמש כאביזר שמוסיף עניין לצילום שלכם. פריטים קטנים שמוסיפים המון לצילום, וגם מספרים עליכם משהו. כובעים, משקפי שמש, תכשיטים, שעונים, צעיפים ועניבות. חישבו גם על דברים שמאפיינים שאינם אביזרי לבוש כגון כלי נגינה, אביזרי ספורט, וכו'.

בסיום הצילום
התמונות הן תוצאה של תאורה, העמדה, זוית צילום, סוג העדשה וכמובן המבט והמבע שלכם. לכן בתהליך הצילום אני בונה סצנה, ומתחיל לצלם עד שמתקבלת התוצאה הרצוייה. אז משנים את אחד המרכיבים ועוברים לצילום הסצנה הבאה. התמונות הן חומר גלם, ומתוכן אנו בוחרים לאחר הצילום את התמונות המוצלחות ביותר. מומלץ לבחור מכל סצנה את התמונה המוצלחת ביותר, ולא לנסות לצאת עם כמה שיותר תמונות. תהליך הבחירה הוא חשוב ולכן אני מקדיש לו זמן. למרות זאת, הבחירה היא בידכם ותמיד ניתן לקבל את כל התמונות.

בסוף הצילום, לאחר תהליך הבחירה, אתם מקבלים דיסק עם התמונות שבחרנו. אם הזמנתם גם עיבודי פוטושופ על התמונות, הדפסה של אלבום או "בוק", תוכלו לקבל אותם לאחר שיהיו מוכנים בסטודיו או באמצעות הדואר.

מה מקבלים בסוף

בסוף כל צילום אנו יושבים לבחור את התמונות המצלחות ביותר, ואז לאחר עיבוד קל אתם מקבלים דיסק עם התמונות. כמובן שאפשר לקבל אותן על על דיסק און-קי, במייל, או בענן כמו דרופבוקס או ג'מבו מייל

צילום עירום אומנותי

אופציות ושידרוגים

פוטושופ - יש אפשרות לקבל חלק מהתמונות לאחר עיבוד פוטשופ. עיבוד כזה נעשה על מנת ליפות ולשדרג את התמונה, להחליק קמטים, להבליט את צבע העיניים, להצר היקפים או לנפח שרירים...  ניתן גם לקבל אפקטים מסויימים שמשנים את הלוק של התמונה לאפל יותר, קסום יותר, ואפשרויות רבות אחרות.  את התמונות המשופצות מקבלים כשבוע מאוחר יותר, בד"כ במייל.

בוק מודפס - בוק בגודל A4 בן 26 עמודים שיכול להכיל עד כ-50 תמונות. הבוק עובר עיצוב והתאמה אישיים ותמונות עוברות עיבוד פוטושופ קל. הבוק מוכן כשבוע עד שבועיים לאחר הצילום ומגיע אליכם בדואר רשום.

הגדלת תמונות על קנווס - הגודל בהחלט קובע, ותמונה בגודל של 100X150 ס"מ או יותר התלויה בסלון או בחדר שלכם, היא מזכרת מדהימה ועוצמית שתישאר אתכם לתמיד. הנוחכות של תמונה בגודל כזה המתוחה על בד ציור אינה דומה לשום תמונה המונחת באלבום, או נצפית במחשב.

צילום עירום אומנותי

לשאלות ולתיאום התקשרו:  אלון פורת 054-4606091

צילום עירום אומנותי

  איך מתגברים על הבישנות בצילומים?

רוב האנשים מתביישים להצטלם ועומדים נבוכים מול המצלמה. לשמחתי יש לי את היכולת לגרום לאנשים להרגיש נח, וכבר לאחר כמה דקות תרגעו ותתחילו לוותר על ההגנות והמחסומים. ככל שעובר הזמן הצילום הופך להיות טבעי יותר, החיוך אמיתי לגמרי, ואתם תראו במיטבכם.

מי שרוצים ואוהבים להצטלם, באים במטרה להינות ואכן נהנים מהרגע הראשון, מי מכם שבאים כי הם מוכרחים תמונות טובות למטרה כלשהי ורק מקווים שזה יעבור בשלום - תופתעו לגלות כבר אחרי 10-15 דקות שזה כיף, ושאתם בעצם נהנים...

  אני לא פוטוגני/ת - מה עושים?

רוב האנשים לא ממש פוטוגנים. אבל צלם טוב יודע להוציא את המקסימום מהאדם שמולו. כצלם המנוסה בצילום של אנשים רגילים, ולא רק של דוגמניות, אני יודע לזהות את הזוויות והתאורה המתאימים על מנת ליצור תמונות שיחמיאו לכם, ויוציאו אתכם במיטבם.

"אלו התמונות הכי טובות שהיו לי בחיים"  זה משפט שאני שומע הרבה מאוד פעמים,
וכל פעם זה מרגש מחדש :)

  האם צריך פוטושופ לתמונות?


במילה אחת: לא.
בשתי במילים: ברור שכן :)
פוטושופ משדרג את התמונה, נותן לה לוק מדוייק ומהוקצע ומאפשר לנו לתקן, לשפץ, להבליט, להוסיף, להסתיר ולכסות... לא רק פצעונים או שקיות מתחת לעיניים, אלא גם כמה ק"ג מיותרים שבדיוק צמחו עלינו בשבוע שלפני הצילום. אבל בפוטושופ אנחנו עושים עוד יותר מזה ובאמצעות הדגשת צבעים ואפקטים ניתן להפוך תמונה רגילה, ככל שתהיה מוצלחת, לתמונה שניראת מליון דולר. והעלות? יש עלות, אבל לא מליון דולר :)

מצד שני, אפשר גם בלי, וגם התמונות בלי פוטושופ יגרמו לכם לחייך כל הדרך חזרה מהסטודיו הביתה.

  אילו הגדלות והדפסות עושים בסטודיו

ניתן להזמין תמונות מודפסות, הגדלות על קאפה, הגדלות על קנבס, אלבומים וספרי תמונה בפורמטים שונים. בסטודיו ישנן דוגמאות שאפשר לראות.
-  הדפסות על ניר צילום מט / מבריק
-  הגדלות ענק על קאפה למראה יוקרתי
-  הגדלות על בד קנבס למראה אומנותי
-  אלבום דיגיטלי ענק כמו אלבום חתונה
-  ספר מצולם לרוחב או לאורך בגדלים שונים

האלבומים והספרים עוברים עריכה בפוטושופ ועיצוב לקבלת מראה מקצועי ומדוייק.

  האם אני יכול להדפיס אלבומים בעצמי?

כן, בהחלט. גירסה יותר חובבנית של אלבומים וספרים אתם גם יכולים להפיק בעצמכם:

העלו את התמונות למחשב שלכם, ואז גילשו אל אחד מאתרי ההדפסה שבאינטרנט כמו zoomzoom. באתר תמצאו תוכנה והסבר כיצד ליצור אלבומים וספרים בעצמכם. זה בהחלט אפשרי ואפשר לקבל תוצאות יפות, גם אם לא מקצועיות לגמרי.

  האם ניתן לתת "סט צילום" כמתנה?

כמובן, סט צילום הוא מתנה מקסימה לכל אחד, והמתנהשהכי זוכרים! תמיד יש את התמונות...

לעוד פרטים על בוק מתנה לחצו כאן...

  האם ניתן להביא איתי חבר/ה לצילומים

כן. אפשר להביא אתכם לצילומים את מי שאתם רוצים, כל מי שיעזור לכם להיות בטוחים יותר בעצמכם ויקלו עליכם. אפשר גם להתחיל את הצילום עם מלווה ולהמשיך אותו לבד, כדי לתת לכם להיות רגועים מצד אחד, אבל לא להסיט את תשומת לבכם מצד שני. 

  האם אפשרי להצטלם בבית?

לצילום אצלכם בבית יש חיסרון אחד עקרי והוא התאורה. לא אוכל ליצור אצלכם תאורה מדוייקת שניתנת לשליטה מלאה כמו שיש אצלי בסטודיו. מצד שני יש לצילום בבית יתרון ביחודיות שבו, בזה שזה המקום שלכם שאומר עליכם משהו, זו סביבה אמיתית ולא סטרילית כמו סטודיו. וזה גם המקום הטבעי שלכם שבו כנראה תרגישו מאוד בנח להצטלם.

אז כן, אפשרי להזמין צילום אצלכם בבית. כיון שאנו תלויים בתאורה טבעית מומלץ לתאם צילום כזה לשעות היום, ואנו ניעזר בפלאשים במידת הצורך.


  האם ניתן להצטלם בפרטיות, ללא אנשים נוספים בסטודיו

כן. אין בסטודיו אנשים נוספים באופן קבוע.
אם הזמנתם אנשי צוות נוספים כגון מאפרת אז היא כמובן נמצאת,  אבל אם הפרטיות חשובה לכם, אז גם המאפרת לא תהיה בסטודיו בזמן הצילום.

  באיזו איכות (רזולוציה) מקבלים את התמונות?

התמונות מצולמות באיכות גבוהה מאוד, לרוב זה הרבה יותר ממה שנדרש גם להדפסות ענק. אתם יכולים לקבל את התמונות באיכות הגבוהה שזה צולם, וגם מוקטנות לגודל שמותאם למסכים ולאינטרנט.

  מה כדאי להביא לצילומים?

ביגוד: 3-10 סטים של בגדים, בהתאם למשך הצילום שהזמנתם. כדאי לגוון בצבעים ובסגנונות, וניתן להביא בגדים מחוייטים ורשמיים, קז'ואל, ספורט אלגנט וספורט ממש, ועד בגדי-ים והלבשה תחתונה. ניתן להביא בגדי חורף גם בקיץ ולהיפך.

אקססוריז: תכשיטים, משקפי שמש, כובע, צעיף, עניבה, וכל פריט לבוש נוסף שעולה בדעתכם.

אביזרים: כמעט כל פריט יכול לשמש מושא השראה ועניין בצילום. נסו לחשוב על פריטים שאומרים עליכם משהו, הקשורים לתחביב שלכם, לספורט שלכם, או למה שאתם אוהבים.

ספורט: כדור-סל, מחבט טניס, סרט הזעה למצח, צעיף של קבוצת ספורט.
נגינה: אורגנית, חליל, גיטרה או הרמוניקה, סטנד עם ספר תווים, אוזניות DJ או מיקרופון.

כללי: פרח בודד, כדור מראות, בקבוק בירה, סיגריה או סטטוסקופ, ואפילו עיפרון או פלייאר.

כל אחד מאלו מוסיפים עניין לתמונה, ובעצם אומר עליכם משהו. השתמשו בהיכרות שלכם עם עצמכם ובדמיון שלכם...