• אלון פורת - סטודיו לצילום
  • 054-4606091

לבעלי מקצועות חופשיים, עצמאים, מתווכים, פוליטיקאים  או אמנים - כולם צריכים תמונה יצוגית...

צילומי תדמית / צילום יח"צ

צילומי תדמית, נקראים גם צילומי יח"צ או צילומי יחסי ציבור משמשים כמעט כל מגזר עסקי. עורכי דין שצריכים תמונה להציג את עצמם ואת צוות המשרד באתר האינטרנט של הפירמה, ולמעשה כל בעל מקצוע חופשי. לכולנו יש אתרי אינטרנט, וכולנו צריכים תמונה מקצועית טובה גם למקרה שפתאום תצוץ אופציה לאיזכור בעיתון או כתבה קצרה והיעחתון יבקש ממך תמונה. אגב, למצבים כאלו עדיף שתהיה לכם תמונה מקצועית טובה וזמינה במיידי, כי תמיד  זה ברגע אחרון וכבר מאוחר מידי מכדי להצטלם עכשיו :)
ישראל, אתם יודעים...


צילום יחסי ציבור

מטרות

-  מתמודדים בבחירות לכנסת? לעירייה ? את התמונה שלכם שתופיע על שלטי חוצות מצלמים אצלי בסטודיו
-  לאתר העסק שלכם באינטרנט, או החברה בה אתם עובדים
-  עושים עליכם כתבה בעיתון, ומבקשים מכם תמונה שלכם לצרף לכתבה
-  אתם מתווכים? מקובל בענף לצרף תמונה שלכם לכל מודעה, שלט או פרסום שלכם.
-  צילומי מוסיקה. פעם אלו היו עטיפות לתקליטים או דיסקים. היום זו התמונה הצמודה לשיר או הטראק שלכם
-  למחפשי עבודה - צילום ללינקדין או קורות-חיים שלכם
 

צילום תדמית

  איך מתגברים על הבישנות בצילומים?

רוב האנשים מתביישים להצטלם ועומדים נבוכים מול המצלמה. לשמחתי יש לי את היכולת לגרום לאנשים להרגיש נח, וכבר לאחר כמה דקות תרגעו ותתחילו לוותר על ההגנות והמחסומים. ככל שעובר הזמן הצילום הופך להיות טבעי יותר, החיוך אמיתי לגמרי, ואתם תראו במיטבכם.

מי שרוצים ואוהבים להצטלם, באים במטרה להינות ואכן נהנים מהרגע הראשון, מי מכם שבאים כי הם מוכרחים תמונות טובות למטרה כלשהי ורק מקווים שזה יעבור בשלום - תופתעו לגלות כבר אחרי 10-15 דקות שזה כיף, ושאתם בעצם נהנים...

  אני לא פוטוגנית - מה עושים?

רוב האנשים לא ממש פוטוגנים. אבל צלם טוב יודע להוציא את המקסימום מהאדם שמולו. כצלם המנוסה בצילום של אנשים רגילים, ולא רק של דוגמניות, אני יודע לזהות את הזוויות והתאורה המתאימים על מנת ליצור תמונות שיחמיאו לכם, ויוציאו אתכם במיטבם.

"אלו התמונות הכי טובות שהיו לי בחיים"  זה משפט שאני שומע הרבה מאוד פעמים,
וכל פעם זה מרגש מחדש :)

  באיזו איכות (רזולוציה) מקבלים את התמונות?

התמונות מצולמות באיכות גבוהה מאוד, לרוב זה הרבה יותר ממה שנדרש גם להדפסות ענק. אתם יכולים לקבל את התמונות באיכות הגבוהה שזה צולם, וגם מוקטנות לגודל שמותאם למסכים ולאינטרנט.

  האם ניתן להצטלם בפרטיות, ללא אנשים נוספים בסטודיו

כן. אין בסטודיו אנשים נוספים באופן קבוע.
אם הזמנתם אנשי צוות נוספים כגון מאפרת אז היא כמובן נמצאת,  אבל אם הפרטיות חשובה לכם, אז גם המאפרת לא תהיה בסטודיו בזמן הצילום.

  מה כדאי להביא לצילומים?

ביגוד: 3 סטים של בגדים, כדאי לגוון בצבעים ובסגנונות.
לתמונת יח"צ עדיף ללבוש בגדים קצת יותר אלגנטיים מאשר אתם לובשים בדרך כלל. ג'קט מוסיף המון הן לגברים והן לנשים. ולגברים מומלץ לצלם גם לוק אחד עם עניבה.

אקססוריז: תכשיטים, משקפי שמש, כובע, צעיף, עניבה, וכל פריט לבוש נוסף שעולה בדעתכם, ושמתאים ללוק המקצועי שלכם.

אביזרים: אם יש אביזר אופייני למקצוע שלכם, הביאו אותו. רופא מצטלם עם סטטוסקופ, כך התמונה אומרת שהוא רופא עוד לפני שנאמרה מילה אחת.

  האם צריך פוטושופ לתמונות?


במילה אחת: לא.
בשתי במילים: ברור שכן :)
פוטושופ משדרג את התמונה, נותן לה לוק מדוייק ומהוקצע ומאפשר לנו לתקן, לשפץ, להבליט, להוסיף, להסתיר ולכסות... לא רק פצעונים או שקיות מתחת לעיניים, אלא גם כמה ק"ג מיותרים שבדיוק צמחו עלינו בשבוע שלפני הצילום. אבל בפוטושופ אנחנו עושים עוד יותר מזה ובאמצעות הדגשת צבעים ואפקטים ניתן להפוך תמונה רגילה, ככל שתהיה מוצלחת, לתמונה שניראת מליון דולר. והעלות? יש עלות, אבל לא מליון דולר :)

מצד שני, אפשר גם בלי, וגם התמונות בלי פוטושופ יגרמו לכם לחייך כל הדרך חזרה מהסטודיו הביתה.